3. ČP DHI + MČR – Liberec

ČESKÝ POHÁR MTB DHI 2015 – 3. závod

finále & Mistrovství republiky

JEŠTĚD- 30. 8. 2015

Pořadatel: Sportovní areál Ještěd a.s., Jablonecká 41, Liberec, Jan Svatoš

Místo: Bikepark Ještěd u LD Skalka, 50°44’1.708″N, 14°59’50.921″E

Popis destinace: Ski areál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. Lyžařské středisko na Ještědu ležící v nadmořské výšce 540 – 1000 m je pravděpodobně nejpřístupnějším areálem v celých Čechách.  Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma. Ski areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Nejmenší návštěvníci naleznou v areálu dětské lyžařské hřiště s mnoha zimními atrakcemi včetně služby na hlídání dětí přímo v areálu. Samozřejmostí je rovněž kvalitní občerstvení se sociálním zázemím.

Termín závodu: 30. 8. 2015

Ředitel: Jan Svatoš, telefon 602 427 027, e mail j.svatos@skijested.cz

Vedoucí tratě: Jan Tandler, tel: 602129739, email: honza.tandler@gmail.com

Organizační kontakt: Jan Svatoš, telefon 602 427 027, e mail j.svatos@skijested.cz

Expo & team parking: parkování na Centrálním parkovišti P3 nedaleko prostoru cíle, u parkoviště se nacházejí toalety, servis a půjčovna kol a cyklopotřeb, stanování možné na travnaté ploše přilehlé k parkovišti (v době závodu bude označeno)

Příjezd na závod: při příjezdu od Prahy opustíte rychlostní komunikaci sjezdem za Hypernovou a benzinovou čerpací stanicí Agip a na první křižovatce odbočíte vlevo a to už se před Vámi objeví vrchol Ještědu. Následující kruhový objezd projedete rovně a pokračujete stále po stejné silnici vzhůru. Sledujte náš informační systém, který Vás povede již z rychlostní komunikace.

Zázemí: stanování bude možné na travnaté ploše přilehlé k Centrálnímu parkovišti P3, volně přístupné jsou toalety u centrálního parkoviště, ubytování v pokojích s koupelnou, TV a WiFi je možné ve správní budově areálu

Trať: Trať začíná u horní stanice lanovky na Skalku. Má celkovou délku 1750 metrů a převýšení 310 metrů. V první části vede průsekem pod lanovkou, kde využívá umělé klopené zatáčky, hliněné skoky a dva skoky s dřevěným odrazem. Po zhruba 600 metrech vjíždí do lesního porostu, kterým vede téměř po celý zbytek délky. V této části využívá terénních nerovností. Celkem třikrát kříží trať vrstevnicovou lesní cestu, z toho jednou formou přeskoku. Cíl je situován do přehledného prostoru ve spodní části Sportovního areálu Ještěd.

Kancelář: buňka lyžařské školy v prostoru cíle závodu u Centrálního parkoviště P3

Přihlášky: daný podmínkami DHI

Ubytování: http://www.skijested.cz/sluzby-areal-ski-jested-2/ubytovani-ski-areal-jested-leto.html

Zdravotní asistence: Horská služba Jizerské hory, náčelník René Mašín, tel: 602774103, email: masin@hscr.cz

Dopingová kontrola: správní budova Skiareálu u dopadu skokanských můstků

Startovné, časový harmonogram a ceny:daný podmínkami DHI

Předpis: daný pravidly DHI

Hlavní rozhodčí: deleguje ČSC

Časomíra: plně digitalizovaná, zajišťuje SportSoft